Zmeniť heslo

Výsledky vyhľadávania
01/01/2022

Zdieľané kancelárie sú výborné pre pracovnú morálku

Je zdieľaný kancelársky priestor vhodný pre vašu firmu? Alebo je lepšie pracovať z domu? Na túto otázku si môžete odpovedať iba vy. Existuje však niekoľko všeobecných metrík, ktoré môžete použiť na objasnenie odpovede.

Môžu sa vyskytnúť situácie, v ktorých je práca na diaľku uskutočniteľná a dokonca výhodnejšia. Ale vzhľadom na výhody osobnej spolupráce a interakcie by sa tieto situácie mali brať skôr ako výnimky než ako pravidlo. V skutočnosti najlepším prístupom je nájsť optimálnu kombináciu práce na diaľku a práce na mieste, ktorá vašej spoločnosti najlepšie pomôže dosiahnuť jej ciele. Takúto alternatívu  predstavujú práve zdieľané kancelárie alebo coworking. 

Nie ste si celkom istí? Prinášame zoznam dôvodov, prečo je zdieľaná kancelária vhodná pre váš biznis a tiež pre pracovnú morálku vašich pracovníkov.

Nízke náklady

Najväčšou motiváciou pre zdieľanie kancelárskych priestorov je šetrenie, a teda zníženie nákladov. Nájom platíte na mesačnej báze a vôbec nie je potrebné ho hradiť na dlhé obdobie vopred. Takisto ho môžete kedykoľvek a bez zbytočných poplatkov zrušiť.

Komunita

Ľudia pracujúci z domu sa môžu cítiť veľmi izolovane, čo neprospieva ani ich produktivite a ani spokojnosti. Zdieľaný kancelársky priestor môže byť skvelou možnosťou ako komunikovať a vytvárať siete s obchodnými partnermi vo vašej brandži.

Inšpirácia

Všeobecne platí pravidlo, že ľudia, ktorí pracujú v tímoch alebo sa stretávajú s inými ľuďmi sú viac inšpirovaní, ako tí, ktorí pracujú v izolovanom prostredí. Dokonca aj stretnutie pracovníkov iných odvetví dokáže stimulovať vaše myslenie alebo vás inšpirovať.

Nové kontakty

Vďaka priestorom zdieľaným s inými spoločnosťami dokážete nadviazať nové vzťahy, a to aj pracovné, ktoré vaše podnikaniu dokážu posúvať vpred. Dostávate sa tak viac do povedomia spoločnosti ako v prípade, keď vlastníte samostatné kancelárie vo vlastnej budove.

Profesionalita

Pokiaľ vašu firmu navštevujú zákazníci alebo máte obchodné schôdzky, je vhodnejšie disponovať kancelárskymi priestormi či možnosťou rezervovať si mítingovku. Takisto tím, ktorý pracuje na projektoch v spoločných priestoroch pôsobí profesionálnejšie ako ľudia v home office.

Flexibilita

Zdieľaný kancelársky priestor je oveľa flexibilnejší ako tradičný prenájom kancelárskej budovy. Nebudete musieť podpisovať viacročný nájom, väčšina vybavenia je vám k dispozícii a dokonca nemusíte ani dodržiavať žiaden presne stanovený pracovný čas. Takisto môžete prenájom prerušiť prípadne zrušiť presne podľa potrieb spoločnosti.

Coworking dokáže zlepšiť dynamiku a fungovanie vašej firmy mnohými spôsobmi, avšak to ako bude vaša spoločnosť fungovať máte len a len vo svojich rukách. Prajeme veľa šťastia!

Typ priestoru: Blog
Zdieľať